24 czerwca 2016 pożegnaliśmy naszych trzecioklasistów. Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście: pani Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska oraz pełnomocnik burmistrza ds. oświaty - pan Marek Maludziński, pani Marta Wychowaniak - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz rodzice uczniów.

W części oficjalnej Pani Burmistrz gratulowała uczniom promocji do kolejnej klasy, a absolwentom ukończenia gimnazjum. Uczniowie z najwyższą średnią ocen zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami, a rodzicom zostały wręczone listy gratulacyjne. Wyróżniona została liczna grupa wolontariuszy, którzy przez trzyletni okres nauki aktywnie działali na rzecz osób innych i społecznie angażowali się w pracę na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Pamiątkowe dyplomy wręczono uczniom, którzy aktywnie angażowali się w działania Koła Teatralnego. Pani dyrektor MOS-u nagrodziła uczennice, których pracę wyróżniono w konkursie plastycznym organizowanym przez MOS Braniewo: Zuzannę Zdanowicz i Klaudię Cieplucha. Jakub Gajda - uczeń klasy I D odebrał wyróżnienie za udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Julita Pawlukowska, laureatka szkolnego konkursu ortograficznego w ramach obchodów Roku Sienkiewicza odebrała z rąk dyrektora szkoły "Pióro H. Sienkiewicza" i pamiątkowy dyplom. Drużyna sportowców z klasy III A odebrała z rąk pana dyrektora Marka Czaplińskiego pamiątkowy puchar za zajęcie I miejsca w piłce nożnej halowej.

Po części oficjalnej uczniowie klas drugich wystąpili w programie artystycznym, żegnając koleżanki i kolegów klas trzecich. Kamila Pieczka
z klasy III B i Dawid Pawlukowski z klasy III C w imieniu absolwentów zabrali głos, dziękując swoim nauczycielom, wychowawcom za trzyletni okres wspólnej pracy w gimnazjum.

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Uczniowie w czasie zakończenia
Nauczyciele i zaproszeni goście