W Gimnazjum nr 1 otwarto ścieżkę edukacyjną - miniaturę ścieżki z Zaporowa. Realizacja pomysłu była możliwa dzięki współpracy szkoły z Nadleśnictwem Zaporowo.

Największy udział w powstaniu ścieżki mieli państwo Teresa i Andrzej Walos, pracownicy nadleśnictwa. To właśnie dzięki ich staraniom, a także nadleśniczego Jana Bobka i Marka Czaplińskiego, dyrektora Gimnazjum nr 1, do szkoły trafiły materiały potrzebne do realizacji projektu.

Święto całej szkoły

- Budowa ścieżki w naszym gimnazjum jest jednym ze sposobów zwiększenia atrakcyjności edukacji ekologicznej - mówi Marek Czapliński. W uroczystościach otwarcia ścieżki, pierwszej w województwie warmińsko-mazurskim, uczestniczyli przedstawiciele Nadleśnictwa Zaporowo, rady rodziców oraz uczniowie i grono pedagogiczne.

Otwarcie ścieżki poprzedził występ artystyczny przygotowany przez uczniów. Podczas apelu leśnicy przekazali szkole magnetowid.

Ścieżki stereo

• Przyznam się, że nie spodziewałem się aż takiego efektu wykonanych prac - mówi Jan Bobek.
  • Ścieżka jest bardzo atrakcyjna, podobnie jak nasza. Mam nadzieję, że będzie dobrą reklamą tego, co można zobaczyć w Zaporowie.

Ścieżka mieści się na drugim piętrze gimnazjum. Znajdują się na niej, podobnie jak w Zaporowie, tablice informacyjne, paśniki dla zwierząt, ambona, parking, kurhany, budki lęgowe, głazy narzutowe oraz przekroje drewna."

Źródło: IKAT

Autor: Justyna Wnorowska