„Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga
i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.“

Dnia 22.12.2017 roku w niezwykle radosnej i świątecznej atmosferze uczniowie pod opieką p. Katarzyny Czwołek, p. Moniki Baranowskiej i p. Magdaleny Nowakowskiej wystawili dla całej społeczności naszego gimnazjum Przedstawienie Wigilijne o narodzinach Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Dnia 15 grudnia 2017 r. uczennica naszego Gimnazjum Julia Smujkis z kl. II c zajęła I miejsce w kategorii solistów klas gimnazjalnych w Powiatowym Bożonarodzeniowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Braniewskim Centrum Kultury. Zaśpiewała kolędę "Maryjo, czy ty wiesz....".

K. Czwołek

29 listopada gimnazjaliści wzięli udział w konkursie „Historyczne Oblicza Ziemi Braniewskiej”, którego organizatorem było Towarzystwo Miłośników Braniewa.

Pytania konkursowe były trudne, tym bardziej cieszy nas sukces Grzegorza Katanowskiego z klasy III a, który zajął I miejsce, II lokata - Łukasza Tomaszewskiego oraz III miejsce - Wiktorii Zięba.

Dziękujemy organizatorom za bardzo ciekawe nagrody.

15 listopada w Klubie 9 BBKP Panc. ponad 170 młodych wykonawców z placówek oświatowych powiatu braniewskiego wzięło udział w XXVI Przeglądzie Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Wiktoria Zięba, Dominika Kucharczuk, Piotr Mieczkowski w kategorii recytacji; Julia Smujkis, Magdalena Krzywiec w formie utworu muzycznego. Zaprezentowali oni utwory o charakterze patriotycznym.

10 listopada w auli naszej szkoły odbył się, jak co roku, apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. A jak do tego doszło, że utraciliśmy wolność na 123 lata? W formie przedstawienia „opowiedzieli” o tym wydarzeniu uczniowie klasy IIIa i IIId.

Joanna Pruńska-Dylewska