Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Gimnazjum nr 1 w Braniewie, adres: ul. Konarskiego 15, 14-500 Braniewo, jako Administratora danych, w celu zrealizowania Twojej sprawy. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do załatwienia Twojej sprawy.

Jakub Gajda  - uczeń kl. III D Gimnazjum nr 1 w Braniewie - został laureatem konkursu z fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Do konkursu przygotowywał go nauczyciel mgr Mirosław Stempa.
Konkurs obejmował 2 etapy: szkolny, wojewódzki. Na każdym z nich Jakub wykazał się wnikliwą znajomością treści fizycznych, zajmując jednocześnie coraz wyższe miejsce, aż do sięgnięcia po zaszczytny tytuł laureata.
Odniesiony przez Jakuba sukces to nagroda za wytrwałą pracę i żmudne rozwiązywanie "stosu" różnorodnych testów - zarówno na poziomie gimnazjalnym, jak i maturalnym oraz dociekliwa analiza wielu zjawisk poszerzających wiadomości i umiejętności.
Tytuł laureata zwalnia Jakuba z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, dając mu maksymalną liczbę punktów, ocenę celującą z przedmiotu i pierwszeństwo przyjęcia do wybranej szkoły.
Jakubowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jak co roku w Gimnazjum nr 1 w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu podjęto różnorodne działania mające na celu zapoznanie uczniów z tematyką bezpiecznego korzystania z Internetu.

W lutym i marcu przeprowadzone zostały lekcje informatyki, godziny wychowawcze na tematy związane z cyberprzemocą, uzależnieniami behawioralnymi, netykietą oraz podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w Internecie.

„Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga
i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.“

Dnia 22.12.2017 roku w niezwykle radosnej i świątecznej atmosferze uczniowie pod opieką p. Katarzyny Czwołek, p. Moniki Baranowskiej i p. Magdaleny Nowakowskiej wystawili dla całej społeczności naszego gimnazjum Przedstawienie Wigilijne o narodzinach Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Dnia 15 grudnia 2017 r. uczennica naszego Gimnazjum Julia Smujkis z kl. II c zajęła I miejsce w kategorii solistów klas gimnazjalnych w Powiatowym Bożonarodzeniowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Braniewskim Centrum Kultury. Zaśpiewała kolędę "Maryjo, czy ty wiesz....".

K. Czwołek