Jak co roku w Gimnazjum nr 1 w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu podjęto różnorodne działania mające na celu zapoznanie uczniów z tematyką bezpiecznego korzystania z Internetu.

W lutym i marcu przeprowadzone zostały lekcje informatyki, godziny wychowawcze na tematy związane z cyberprzemocą, uzależnieniami behawioralnymi, netykietą oraz podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w Internecie.

Do szkoły zostali zaproszeni rodzice, którym również wychowawcy klas przekazali informacje na temat obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszym gimnazjum i obecnych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.

Uczniowie wszystkich klas wykonali gazetki ścienne w pracowniach na temat „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Udekorowali również drzwi pracowni hasłami, wierszykami i rymowankami uwzględniając hasło: „Cyberprzemocy mówimy NIE!” i ukazując zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu i sposoby radzenia sobie z nimi.

Podsumowanie akcji

15 marca nastąpiło podsumowanie akcji. W tym dniu ocenione zostały rymowanki, wierszyki i hasła umieszczone na drzwiach pracowni nt. „Cyberprzemocy mówimy NIE!” oraz gazetki ścienne.

W kategorii rymowanki, wierszyki i hasła nt. „Cyberprzemocy mówimy NIE!” wygrały:

• I miejsce - klasa II C
  • II miejsce - klasa III D

W kategorii gazetki ścienne. nt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” wygrały:

• I miejsce - klasa II B
  • II miejsce - klasa III D
  • III miejsce - klasa II A

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za aktywny udział w akcji.

Organizatorzy: Kinga Muszyńska, Małgorzata Małachowska, Marta Serocka